Universitatea Cluj – Farul Constanța

Home $ Sport $ Universitatea Cluj – Farul Constanța

by | Apr 3, 2014 | Sport

Super Liga CEC Bank: Universitatea Cluj-Farul Constanța @ Cluj Arena

Universitatea Cluj va disputa sâmbătă 5 Aprilie 2014, de la ora 17:00, prima partidă în fața propriilor suporteri din actuala stagiune. “U” Cluj vine după o înfrângere suferită în prima etapă pe terenul din Ghencea, în fața Stelei, scor 34-7, partida fiind tranșată de către roș-albaștrii încă de la pauză (29-0).

Studenții speră să obțină prima victorie a sezonului în fața unui adversar puternic care și-a consolidate lotul de jucători în intersezon. În pauza competițională “U” Cluj a obținut o serie de rezultate pozitive în partidele amicale cele mai notabile fiind victoriile contra Științei Baia Mare (26-24) și a reprezentative  Ungariei (51-3).

Universitatea a reușit să perfecteze transferul a șase jucători: patru de la Poli Agro Iaşi – Ionuţ Simion, Nicu Manolachi, Andrei Nistro şi Nicu Ignea, un internaţional namibian, Mc Grath Van Vyk şi un francez, Ange Rocchesani.