TEDxEroilor – Revolution @ Cinema Victoria

by | Apr 26, 2012 | Cinema, Recomandări

TEDxEroilor – ЯEvolution

Speakerii confimați sunt lideri din diferite domenii, pregătiți să ne inspire şi să ne ajute să fim proactivi în comunitatea noastră:
• Magor Csibi – Director al WWF-Romania
• Dorin Marchis – Preşedinte al Fundaţiei Aikido Aikikai Romania
• Alina Rusu – Conferenţiar Univ. Dr. în cadrul Facultăţii de Psihologie şi Ştiinţe ale Educaţiei, UBB
• Ştefan Pălărie – Fondator şi Preşedinte “Şcoala de Valori”
• Elena Basso Stănescu – designer, artist plastic şi lector universitar în cadrul Universităţii de Artă şi Design, UBB
• Dumitru Popescu – Fondator şi Coordonator al echipei ARCA
• Voicu Bojan – editor, fotograf freelancer, Iniţiator al proiectului Diafragma 9.
• Cornel Răileanu si Cristina Pardanschi – initiatori ai Centrului de Modelare a Personalitatii prin Actorie
• Răzvan Chereches – Director executiv al Centrului de Sănătate Publică şi Politici de Sănătate
• Cornel Vîlcu – Lector Univ. Dr. în cadrul Facultății de Litere, UBB si activist în campania Salvați Roșia Montană

Speakerii invitaţi vor veni cu idei revoluţionare din propriile experienţe de viaţă, idei care i-au ajutat în evoluţia personală şi care au promovat evoluţia domeniilor în care s-au evidenţiat ca lideri. TEDxEroilor – ЯEvolution îşi propune să creeze contextul potrivit în care ideile sclipitoare să producă modificări în atitudine şi apoi să ducă la manifestarea comportamentelor proactive. Nu putem vorbi de o schimbare reală, de o îmbunătățire substanțială a, comunității noastre, a societății, a lumii în care trăim, fără o idee revoluţionară.

Participarea la eveniment este gratuită, locurile la eveniment fiind limitate la 100 de persoane. Termenul limită pentru a aplica este miercuri, 2 mai. Selecția participanților se va face pe baza unui formular ce trebuie completat pe site-ul www.TEDxEroilor.com/apply. Cel mai important criteriu de selecție va fi motivația de a participa la eveniment. Mai multe detalii se pot găsi pe site și pe pagina de Facebook.

Evenimente viitoare

Abonează-te la newsletter

Ți-a plăcut acest articol? Abonează-te pentru a primi ultimele noutăți și recomandări.

Te-ai abonat cu succes.

Share This