Festivalul International al Teatrelor de Papusi si Marionete “Puck”

by | Oct 6, 2014 | Festivaluri

Festivalul International al Teatrelor de Papusi si Marionete “Puck” – Editia a 13-a
12 – 17 octombrie 2014

Program:

LUNI 13 OCTOMBRIE:
Ora 9.30, 11.30 – IARBA ZÂNELOR – Teatrul „Vojtina” DEBRECEN, Ungaria – OPERA MAGHIARĂ – spectacol în limba maghiară
Ora 10, 12 – PUNGUŢA CU DOI BANI – Teatrul de Păpuşi „Prichindel” ALBA IULIA – TEATRUL NAŢIONAL „LUCIAN BLAGA”
Ora 10, 13 – ZÂNA LACULUI – Teatrul de Păpuşi „PUCK” (secţia maghiară) – TEATRUL DE PĂPUŞI „PUCK” – spectacol în limba maghiară
Ora 19 – TREI DARURI FERMECATE – U.N.A.T.C. I.L. Caragiale, BUCUREŞTI – TEATRUL DE PĂPUŞI „PUCK”

MARŢI 14 OCTOMBRIE:
Ora 9.30, 11.30 – SAREA ÎN BUCATE- HONIG, ZUKER UND SALZ – Teatrul „Gong” Sibiu – TEATRUL DE PĂPUŞI „PUCK”- spectacol în limba germană
Ora 10, 12 – DRAGONUL – Teatrul pentru Copii „Ciufulici” PLOIEŞTI – TEATRUL NAŢIONAL „LUCIAN BLAGA”
Ora 10, 13 – FLUIERUL FERMECAT – Teatrul pentru Copii „Arlechino”BRAŞOV – CASA ARMATEI
Ora 16 – ÎN BRAŢELE IUBIRII SUNTEM MARIONETE – U.N.A.T.C. I.L. Caragiale, BUCUREŞTI – TEATRUL DE PĂPUŞI „PUCK”
Ora 18 – KRAFFF – Théâtre de Romette – Franţa – ACADEMIA DE MUZICĂ „GHEORGHE DIMA”
Ora 20 – COMMEDIA DELL’ARTE – EXAMEN – U.N.A.T.C. I.L. Caragiale, BUCUREŞTI – TEATRUL DE PĂPUŞI „PUCK”

MIERCURI 15 OCTOMBRIE:
Ora 9.30, 12.00 – PRINŢESA TURANDOT – Teatrul pentru Copii şi Tineret „Ariel” TG. MUREŞ – TEATRUL NAŢIONAL „LUCIAN BLAGA”
Ora 10 – MORCOVEAŢĂ – Teatrul Toni Bulandra, Târgovişte – TEATRUL DE PĂPUŞI „PUCK”
Ora 11 – RĂZBOIUL BUCATELOR – Teatrul „Ion Creangă” – Bucureşti – CASA DE CULTURĂ A STUDENŢILOR
Ora 10, 13 – PRÂSLEA CEL VOINIC… LA MINTE – – Teatrul Municipal „Bacovia” BACĂU – CASA ARMATEI
Ora 17 – SEMI-SEMINŢE – Teatrul „Ion Creangă” – Bucureşti – TEATRUL DE PĂPUŞI „PUCK”
Ora 19 – TO BEE OR NOT TO BEE – Facultatea de Teatru şi Televiziune Cluj – FACULTATEA DE TEATRU ŞI TELEVIZIUNE CLUJ (STUDIO HARAG)

JOI 16 OCTOMBRIE:
Ora 9.30, 11.30 – HAI LA DRUM SPRE PHANTARUN –Teatrul Municipal de Păpuşi „Guguţă” CHIŞINĂU, Republica Moldova – TEATRUL DE PĂPUŞI „PUCK”
Ora 10, 11.30 – CÂINII CU COLACI ÎN COADĂ – Teatrul Republican „Licurici”, Chişinău, Republica Moldova – Auditorium Maximum
Ora 10, 13 – SCUFIŢA ROŞIE – Teatrul Regina Maria, Trupa „Arcadia” ORADEA – CASA ARMATEI
Ora 18 – VISUAL POEMS – Compania Jordi Bertran – Spania – TEATRUL DE PĂPUŞI „PUCK”
Ora 19 – Examen – Universitatea de Arte “George Enescu” Iaşi, Facultatea de Teatru – FACULTATEA DE TEATRU ŞI TELEVIZIUNE CLUJ (STUDIO HARAG)

VINERI 17 OCTOMBRIE:
Ora 9.30, 11.30 – CSIPIKE – Teatrul pentru Copii şi Tineret „Ariel” TG. MUREŞ – OPERA MAGHIARĂ – spectacol în limba maghiară
Ora 10 – TĂRÂMUL DINTRE VALURI – PREMIERĂ – Teatrul de Păpuşi „PUCK”, – TEATRUL DE PĂPUŞI „PUCK”
Ora 10, 12 – FATA BABEI ŞI FATA MOŞNEAGULUI – Teatrul „Ţăndărică”- TEATRUL NAŢIONAL „LUCIAN BLAGA”
Ora 10, 13 – ÎMPĂRĂŢIA OMULUI SĂRMAN – Teatrul de Păpuşi „Cimborak” Sfântu Gheorghe – CASA ARMATEI – spectacol în limba maghiară
Ora 17 – CONFERINŢA Păpuşa umanizată – Omul păpuşă
DECERNAREA PREMIILOR

Evenimente viitoare

Abonează-te la newsletter

Ți-a plăcut acest articol? Abonează-te pentru a primi ultimele noutăți și recomandări.

Te-ai abonat cu succes.

Share This