Cele mai tari mesaje de pe pancartele protestelor de la #Cluj

by | Feb 10, 2017 | Articole

Incredibila situație, care a provocat atât de multă agitație în țară, cu siguranță ne-a ajutat să ne alegem cu ceva bun. Și nu vorbesc aici doar de faptul că am dat dovadă de un sentiment de unitate emoționant, ci că a fost mai clar ca niciodată că românul s-a născut debordând creativitate. Mesaje care mai de care mai inventive, urări de bine, desene, de toate am văzut pe pancarte. Nu e de mirare că va apărea un album publicat la Curtea Veche Publishing, intitulat “#rezist. Pancarte de la protestele OUG 13/2017”. Sau că Muzeul Național de Istorie al Transilvaniei dorește să documenteze aceste proteste, iar pancardele să facă parte din Colecția de Istorie Contemporană a muzeului.

Nici vorbă să rămânem noi în urmă, mai ales când avem de unde alege și în oraşul nostru. Așa că azi vă prezentăm cele mai tari mesaje de pe pancartele protestelor de la #Cluj, văzute pe Instagram.

A photo posted by Alboi Alex (@alboialex) on

#

A photo posted by Vlad Gheța (@vladgheta) on

#rezistam #protestam #viataincluj #romaniamagica

A photo posted by Iulia (@iulia_ilea) on

#cluj #rezist

A photo posted by Cornel Mureşan (@cornelmuresan) on

Day 2. 30.000. [w/ #iphone7]

A photo posted by Marian Hurducaş (@marianhurducas) on

When injustice becomes law, resistance becomes duty. ?

A photo posted by Robert Sfichi (@robsdoingthings) on

#rezistam#deaseara#protest#cluj#romania#2017

A photo posted by Luisa Geanina (@luisageanina) on

#rezistam

A photo posted by Cristian Baluta (@cristi.baluta) on

De pe plaiuri mioritice ???? #Transilvania #SpiritRomanesc

A photo posted by Diana Larisa Pasca (@diadidy) on

#nugratiere #coruptiaucide #protest #clujlife #viataincluj #altaintrebare

A photo posted by Andreea Bunduc (@ieucumine) on

#no'

A photo posted by Paul Jeler (@pauljeler) on

L am prins cu rata-n gura

A photo posted by Bilo Stefan (@bilostefan) on

Da, mamă.. #cluj #altaintrebare #proteste

A photo posted by Cosmin L. (@bizzonu) on

Foaie verde și-o lalea Dragnea-i prost. #altaintrebare #rezistam #faraviolenta

A photo posted by Andra Buicu (@andrabuicu) on

#rezist

A photo posted by Georgiana Ciceo (@georgianaciceo) on

Ultima poză a spus tot. Voi ce mesaje demne de menționat ați mai văzut în Cluj? Lasă-ne link-ul în comentarii.

Nu uitați, duminică ne vedem la cel mai mare protest!

 

Evenimente viitoare

Abonează-te la newsletter

Ți-a plăcut acest articol? Abonează-te pentru a primi ultimele noutăți și recomandări.

Te-ai abonat cu succes.

Share This