Electric Castle @ Castelul Banffy (Bontida)

15:00 rsvp

ELECTRIC CASTLE – primul festival din Transilvania care duce muzica electronică într-un castel în ruină.

ELECTRIC CASTLE FESTIVAL organizat de Boiler Events în perioada 21-23 iunie 2013 va avea loc la Castelul și Domeniul Bánffy din Bonțida, în aproiere de Cluj-Napoca.

Prima ediție a festivalului clujean va debuta într-o locație unică și neconvețională, având în line-up unele din cele mai importante nume internaționale și autohtone din scena electronică de DJ și live acts.

3 zile, 4 scene și peste 40 de artiști internaționali și autohtoni de anvergură!

Program:
[slider group=A title=”Main Stage” bstyle=”display:block” bstyle=”font-size:30px”]Cea mai mare scenă a festivalului, va găzdui artiști uriași atât locali cât și internaționali.

Ziua 1, Vineri 21.06
17:00 QUANTUM DRIVE
18:00 YELLLOW
19:30 LES ELEPHANTES BIZARRES
21:00 MOONLIGHT BREAKFAST
22:30 DUB PISTOLS
00:00 STANTON WARRIORS
01:30 FEED ME
03:00 LTJ BUKEM ft SP:MC

Ziua 2, Sambata 22.06
14:00 MOJO BARREL
15:00 THEORY OF MIND
16:00 SUBATOMIC ZOO
17:00 LOUNGERIE II
18:30 SILENT STRIKE & BAND
20:00 ROBIN & THE BACKSTABBERS
21:30 MORCHEEBA
23:00 SUIE PAPARUDE
00:30 DOPE D.O.D
02:00 ROA
03:30 POP KILLERS

Ziua 3, Duminica 23.06
15:00 FINE, IT’S PINK
16:00 SATELITTES
17:00 LIGHTS OUT
18:30 CTC (DOC, DELIRIC si VLAD DOBRESCU)
20:00 NOTES & TIES ORCHESTRA
21:30 TELEPOPMUSIK
23:00 A-SKILLZ vs. KRAFTY KUTS
00:30 PENDULUM DJ SET ft MC VERSE
02:00 GOJIRA & PLANET H
[/slider] [slider group=A title=”Dance Gargen” bstyle=”display:block” bstyle=”font-size:30px”]Cea de-a doua scenă outdoor ca mărime a festivalului, unde cei mai iubiţi şi apreciaţi DJi vor pune muzică pe tot parcursul nopţii.

Ziua 1, Vineri 21.06
16:00 MUSIC FOR STREET HEROES:
16:00 SLIMROCKA
18:00 KRUEGER b2b ADAM DOLPH
22:00 SABOAR [ELEKTRONAUT]
00:00 MIHAI POPOVICIU
02:00 JAMES ZABIELA
04:00 HERNE

Ziua 2, Sambata 22.06
12:00 MUSIC FOR STREET HEROES:
12:00 MADLIQUID
14:00 RFDJ
16:00 SYNOPS
18:00 PADRE
22:00 INDIE JULES
00:00 MISSILE & GORANGA (T-BOYS)
02:00 FRITZ KALKBRENNER
04:00 THE MODEL

Ziua 3, Duminica 23.06
12:00 MUSIC FOR STREET HEROES:
12:00 DUBASE
14:00 NDJ
16:00 DEX
18:00 DETOUR
22:00 ADDO
00:00 JUST D’LIGHT
02:00 WANKELMUT
04:00 SHIVER [/slider]
[slider group=A title=”Booha Academy” bstyle=”display:block” bstyle=”font-size:30px”]Cea mai mare scenă indoor a festivalului situată în fostele grajduri ale castelului, unde vor pune muzică cei mai apreciaţi DJi români şi internaţionali.

Ziua 1, Vineri 21.06
20:00 CHRISTU’
22:00 BREAD & BUTTER
00:00 TREIPIC ft PIETONU’ & MC SIRREAL
02:00 FUNKANOMICS
03:30 K-LU b2b SAUCE
05:30 SLIMROCKA
07:30 ALEX CHRONIC
09:30 SUNKISSED b2b JASPER

Ziua 2, Sambata 22.06
12:00 MIKE ONE
14:00 SMOOTHNOISE
16:00 RIBO
18:30 K_BEAT & RUFFIE
21:00 LE MINION
23:00 SYNOPS
00:30 DETOUR
02:30 TESCO DISCO
04:30 KRUEGER b2b ADAM DOLPH
06:30 MADLIQUID b2b PADRE
08:30 VYGO b2b JUNKER

Ziua 3, Duminica 23.06
13:30 DODO
15:30 OG MICHAEL
17:30 SCIENCE FUNCTION
19:30 FISHMAN ft BARABAS
21:30 D-FACT
23:30 JON KENNEDY
01:00 BLANILLA B2B MONK
02:30 DUDAWLES
04:30 RFDJ
05:30 UGLY ASTRONAUT b2b BLASIO [/slider] [slider group=A title=”The Mill” bstyle=”display:block” bstyle=”font-size:30px”]Cea de-a doua scenă indoor ca mărime a festivalului, aflată în locul fostei mori a castelului, unde DJi renumiţi vor mixa beat-uri experimentale cu sunete underground.

In fiecare zi intre 12:00 – 22:00 in Mill veti putea urmari proiectii video sau veti putea participa la unul dintre workshop-urile audio-video (Ableton si Resolume). All of those are brought to you by Burn Studios.

Ziua 1, Vineri 21.06
22:00 DANNILOV
01:00 LIAR (live)
02:30 VILLAGE (live)
04:00 NDJ

Ziua 2, Sambata 22.06
22:00 7th SPHERE PROJECT
00:00 MISTERY ARTIST (brought to you by Burn Studios)
01:00 ARME
02:30 DUBASE
04:00 NEWGOTTI

Ziua 3, Duminica 23.06
22:00 WRK
00:00 ALEX CHRONIC
02:00 DEX
04:00 SYL [/slider] [slider group=A title=”Street Heroes” bstyle=”display:block” bstyle=”font-size:30px”]Street Heroes pune in curtea castelului skateparkul de la Cool as Ice sub o forma noua pentru totii riderii din tara. Programul celor 3 zile de festival este lejer, ca de vara cu free-session-uri de skate, bmx, rollerblading si concursuri zilnice cu premii pentru best tricks, best lines si best riders. Ziua de dat se deschide in jurul orei 12:00 si pana seara tarziu skatepark-ul e open pt toti „musafirii”.

Vineri – Go Skateboarding Day
12:00 – 15:00: Antrenamente libere (skateboarding, role, bmx)
15:00 – 17:00: Workshop-uri de action sports & graffiti
17:00 – 18:00: Antrenamente oficiale concurs de skate
18:00 – 19:00: Calificari concurs de skate
19:30 – 20:00: Finala concurs de skate: Game of Honour
20:00 – 20:15: Premiere
20:15 – 21:00: Night session (skateboarding, role, bmx)

Sambata – Best line Day
12:00 – 15:00: Antrenamente libere (skateboarding, role, bmx)
15:00 – 16:00: Workshop-uri de action sports & graffiti
16:00 – 17:00: Antrenamente oficiale (skateboarding, role, bmx)
17:00 – 17:45: Concurs de best-line contest BMX
18:00 – 18:45: Concurs de best-line Role
19:00 – 19:45: Concurs de best-line Skate
20:00 – 20:15: Premiere
20:15 – 21:00: Night session (skateboarding, role, bmx)

Duminica – Best trick Day
12:00 – 15:00: Antrenamente libere (skateboarding, role, bmx)
15:00 – 16:00: Workshop-uri de action sports & graffiti
16:00 – 17:00: Antrenamente oficiale (skateboarding, role, bmx)
17:00 – 18:00: Jam Session contest Role
18:00 – 19:00: Jam Session contest Skate
19:00 – 20:00: Jam Session contest BMX
20:00 – 20:15: Premiere
20:15 – 21:00: Night session (skateboarding, role, bmx)[/slider]

Considerat cândva Versailles-ul Transilvaniei, castelul Bánffy de la Bonţida este unul dintre cele mai frumoase ansambluri de clădiri istorice din Bazinul Carpatin. Ridicat în secolul al XVI-lea, acest monument istoric vechi de sute de ani se întinde, cu tot cu clădirile anexe, pe o suprafață de 20.000 metri pătrați, fiind pe rând fostă reședință aristocratică, spital militar, școală de șoferi, C.A.P. și spital pentru copii.

#Concurs: Punem la bataie 2 invitatii de o zi. Pentru a intra in concurs trebuie sa postezi pe wall-ul tau de facebook urmatorul mesaj: “ClujLife ma scoate din casa…la Electric Castle >> http://cjl.ro/7Db” si sa lasi un comentariu, mai jos, pentru verificare.
Castigatorul va fi ales prin tragere la sorti si anuntati vineri, 31 mai.

Update: Ana-Maria Dragan a castigat cele doua invitatii.

Concurs #2: Punem la bataie 2 invitatii de o zi. Pentru a intra in concurs trebuie sa postezi pe wall-ul tau de facebook urmatorul mesaj: “ClujLife ma scoate din casa…la Electric Castle >> http://cjl.ro/7Db” si sa lasi un comentariu, mai jos, pentru verificare.
Castigatorul va fi anuntat joi dimineata!

Update: castigatorul este Vio Dragomir.

Comentarii:

Sus